Obserwacja pracy – podsumowanie wyjazdu nauczycieli do Włoch

lut 12, 2024 | Akredytacja 2023 – HISZPANIA I WŁOCHY, Aktualności 2023/2024

W dniach 21-26 stycznia 2024r. sześcioro nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w działaniu pn. obserwacja pracy w ramach projektu nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000116390 w stolicy Włoch – Rzymie. Nauczyciele spędzili 6 dni w organizacji przyjmującej (I.P.S.E.O.A. Pellegrino Artusi – szkoła zawodowa z Rzymu) w celu nauczenia się nowych praktyk i gromadzenia nowych pomysłów poprzez obserwację i interakcję z osobami na równoważnych stanowiskach, ekspertami i innymi praktykami podczas ich codziennej pracy w organizacji przyjmującej. Nauczyciele mieli możliwość rozmów z wieloma osobami pełniącymi różne funkcje. Mogli obserwować pracę od środka, poznawać kulturę organizacyjną. Dzięki temu zdobyli nowe doświadczenia i wiedzę, która wzbogacą ich warsztat pracy o nowe umiejętności, które wykorzystają w pracy z młodzieżą. Kolejnym, równie ważnym aspektem uczestnictwa w działaniu było zdobywanie wiedzy o kulturze i rozwijanie umiejętności lingwistycznych.