Wyjazd do Warszawy

gru 7, 2023 | Aktualności 2023/2024

W ramach realizacji kolejnego etapu projektu „Młodzież i społeczność z obszarów wiejskich Polski Wschodniej poznaje tajniki Medycyny Translacyjnej”, uczniowie klasy III i V technikum rolniczego w dniu 5 grudnia brali udział Warsztatach Centrum Medycyny Translacyjnej na SGGW w Warszawie. Mieli oni niepowtarzalną okazję poznania zastosowania medycyny translacyjnej w leczeniu ludzi i zwierząt. Poza zwiedzaniem nowoczesnych laboratoriów diagnostyki obrazowej uczestniczyli  w warsztatach z wykorzystaniem ciekłego azotu, w ramach których sporządzili i zdegustowali lody owocowe. Odwiedzili  również lecznicę dla koni, gdzie stosuje się nowoczesne metody ich leczenia. Miłym punktem wizyty było odebranie głównej nagrody w Konkursie Talentów przez Adriana Stelmacha – ucznia kl. V TR. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Niepodległości.