#SzkołaPamięta

paź 31, 2023 | Aktualności 2023/2024

„…Myśl jedna mąci inne myśli,

w mej głowie, gdy w dolinę ciemną

wchodzę: – gdzie teraz są ci wszyscy,

co przeszli drogę tą przede mną?…”

(Droga, M. Parlicki)

Zbliża się bardzo ważny w polskiej tradycji okres  świąt zadusznych. Odwiedzamy w tym czasie groby naszych bliskich, pamiętamy o nich w modlitwach. Podobnie jak w ubiegłych latach przyłączamy się do kolejnej edycji akcji MEiN „Szkoła pamięta”. Celem tego przedsięwzięcia jest upamiętnienie wydarzeń i bohaterów naszej historii, szczególnie tej lokalnej, najbliższej nam. W naszej szkole w tym szczególnym czasie pamiętamy o dyrektorach, nauczycielach i pracownikach szkoły, którzy odeszli od nas na zawsze. Odwiedzamy ich groby. Staramy się także przybliżyć obecnym uczniom ich sylwetki i dokonania. Naszą tradycją stało się również dbanie o groby byłych właścicieli pałacu i pracowników oświaty, które znajdują się na miejscowym cmentarzu. Podejmujemy także inne działania, które upamiętniają przeszłość naszej małej ojczyzny i ludzi, którzy ją tworzyli. Akcja #SzkołaPamięta jest zbieżna z naszymi działaniami i chętnie się do niej przyłączamy. W ten szczególny czas świąt zadusznych pamiętajmy o wszystkich, którzy byli tu przed nami. Zapalmy im znicz pamięci.