Świąteczny czas, symbol świąt – św. Mikołaj

gru 14, 2023 | Aktualności 2023/2024

Postać Świętego Mikołaja odgrywa znaczącą rolę w życiu dzieci. Kojarzy im się z prezentami, tajemnicą i magią świąt. Nie tylko dla dzieci Święty Mikołaj ma jednak tak duże znaczenie. Także dla dorosłych –  nawet długo po tym jak przestali wierzyć, że to właśnie on przynosi im prezenty –  jest on ważną postacią. I taki właśnie Mikołaj wyruszył we środowe przedpołudnie z opiekunami i zarządem Szkolnego Koła Caritas w wędrówkę po szkole i trochę dalej – do wsi. Mikołaj z workiem pełnym cukierków odwiedził Dyrekcję, poszczególne klasy, bibliotekę, pracowników administracji. Była to świetna okazja aby podziękować całej społeczności szkoły za zaangażowanie w akcje organizowane przez Caritas. Każda klasa odśpiewała wspólnie kolędę i została obdarowana cukierkami. Następnie grupa udała się do Szkoły Podstawowej, przedszkola, na plebanię, do Domu Zakonnego, Urzędu Gminy, ośrodka zdrowia, internatu. Wędrówka zakończyła się w stołówce szkolnej, gdzie zmęczonych wędrowców Panie kucharki ugościły gorącą zupą. Wszyscy na widok Mikołaja i jego towarzyszy promienieli radością. To były przemiłe spotkania ze społecznością naszej miejscowości, gdzie żyjemy na co dzień.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas!