Studniówka 2024

sty 23, 2024 | Aktualności 2023/2024

20 stycznia 2024r. o godz 18.30 rozpoczął się bal studniówkowy maturzystów pięcioletniego technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce. Studniówka rozpoczęła się z półgodzinnym opóźnieniem, ponieważ pogoda zgotowała nie lada psikusa, dojazd był utrudniony ze względu na drogi zasypane śniegiem. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice bawili się na Sali Bankietowej „Olszewscy” w Ciechanowcu. w towarzystwie zaproszonych gości – wójta Gminy Rudka Marcina Gawrysiaka i dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudce Moniki Godlewskiej. Oficjalnego otwarcia balu dokonała dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce pani Joanna Nietupska. W słowach skierowanych do uczniów podziękowała za zaproszenie oraz zwróciła uwagę na to jak wielką przemianę przeszli ci młodzi ludzie przez około 5 lat pobytu w szkole. Jak oni fantastycznie wyglądali!!! Trudno było oderwać wzrok! Wspaniałe suknie, eleganckie garnitury, piękne fryzury, makijaże, czarujące uśmiechy…. Czasem aż trudno było uwierzyć, że można przejść tak daleko idącą metamorfozę.Zaproszeni goście życzyli przyszłym maturzystom powodzenia na maturze i sukcesów w dorosłym życiu, ale w dniu dzisiejszym udanej zabawy, zabawy, którą będzie się z przyjemnością i wzruszeniem wspominać przez wiele lat. Nauczycielom za trud włożony w nauczanie dziękowali także rodzice maturzystów, studniówkowiczom z kolei życzyli zapomnienia na ten wieczór o egzaminach i udanej zabawy, która jest przecież prawem i przywilejem młodości. Młodzież podziękowała dyrekcji szkoły za stworzenie im warunków do zdobywania wiedzy, za ciągłe starania aby szkoła stawała się coraz ładniejsza i nowocześniejsza, wszystkim nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i wykształcenie, oczywiście rodzicom, bez których ta studniówka nie miałaby miejsca. Żadna studniówka nie może obejść się bez najpiękniejszego z polskich tradycyjnych tańców, czyli poloneza w wykonaniu młodzieży. Choreografię na ten szczególny dzień przygotowała pani Anna Wojtkowska. Gromkie brawa świadczyły o tym, że wszystkim gościom taniec bardzo się podobał. W ten sposób zakończyła się oficjalna część tego wieczoru i wszyscy zostali zaproszeni do radosnej, tanecznej zabawy do wczesnych godzin porannych.