Słodkie szaleństwo – EXPO SWEET 2024

lut 29, 2024 | Aktualności 2023/2024

W dniu 28.02.2024 r. uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli w odbywających się w Warszawie Międzynarodowych Targach branży cukierniczej i lodziarskiej Expo Sweet. Podczas targów można  było skosztować różnych słodkości od najlepszych producentów wyrobów cukierniczych i lodziarskich, a także delektować się najlepszą kawą serwowaną przez mistrzów baristów. Młodzież podziwiała pomysłowo udekorowane i wyeksponowane monoporcje, praliny i czekoladki, desery oraz z przyjemnością degustowała pyszne lody. Wielu wrażeń estetycznych dostarczyła wystawa tortów kreatywnie i pięknie udekorowanych przez Mistrzów Europy i Mistrzów Polski. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki, która miejmy nadzieję będzie inspiracją   do zgłębiania tajników cukiernictwa.