Rolnictwo to nasza pasja – AGROTECH Kielce 2024

mar 10, 2024 | Aktualności 2023/2024

W dn.08.03.2024 uczniowie Technikum Rolniczego brali udział w odbywających się corocznie Targach Rolniczych „Agrotech Kielce”. Jest to cykliczna impreza, w której biorą udział największe firmy światowe produkujące ciągniki oraz maszyny i urządzenia dla rolnictwa. Zwiedzanie targów było wspaniałą lekcją do poznania nowoczesnego rolnictwa oraz trendów w wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Młodzież miała okazje zobaczyć nowoczesny sprzęt rolniczy oraz nowinki technologiczne usprawniające prace rolników, m.in. automatyczny robot do pielenia, zestawy do uprawy bezorkowej, czy też zestawy do automatycznego, precyzyjnego prowadzenia maszyn po polu. Uczniowie zapoznali się także z szeroką gamą środków ochrony roślin, nawozów oraz nasion. Uczniowie wrócili z wyjazdu pełni wrażeń i otwarci na nowe technologie, na nowoczesne rolnictwo, które będą być może współtworzyć.