Pszczelarskie sukcesy uczniów ZSCKR

paź 24, 2023 | Aktualności 2023/2024

Upowszechnienie wśród uczniów szkół ponad postawowych znaczenia pszczoły miodnej w środowisku naturalnym i w rolnictwie było celem V edycja konkursu pn. „Wojewódzki konkurs wiedzy o pszczelarstwie”, który odbył się 17 października 2023 r. Do konkursu przystąpiło 46 uczniów z 14 szkół województwa podlaskiego. Wśród młodzieży były również trzy uczennice ZSCKR w Rudce: Oliwia Zapisek (kl. V technikum żywienia i usług gastronomicznych), Łucja Siekierka (kl. III technikum rolnicze), Andżelika Kosińska (kl. II technikum rolnicze). Opanowanie wiedzy o pszczelarstwie, życiu pszczół, ich biologii i behawiorze było priorytetem dla uczniów reprezentujących naszą szkołę. Uczennice poznały także rośliny miododajne uprawne i ozdobne oraz znaczenie produktów pszczelich dla zdrowia człowieka. Uzyskana wiedza i ich zaangażowanie znalazły odzwierciedlenie w wynikach konkursu – Oliwia Zapisek zajęła I miejsce, Łucja Siekierka i Andżelika Kosińska otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy ogromu wiedzy i życzymy dalszego rozwijania pszczelarskiej pasji.