Pożegnanie Maturzystów 2024

kwi 27, 2024 | Aktualności 2023/2024

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło wtedy dopiero wszystko się zaczyna…” Jan Twardowski Tak jak pięć lat temu podczas ślubowania uczniów klas pierwszych, tak i dzisiaj na piątkowym, uroczystym apelu 26 kwietnia 2024 r., to oni byli najważniejsi – teraz uczniowie klas piątych. Niepewnym krokiem, ale z uśmiechem na twarzy zajęli centralne miejsca w hali. Rokrocznie jest to bardzo ważny i wzruszający czas dla całej społeczności szkolnej pełny podziękowań i gratulacji. Z rąk pani dyrektor Joanny Nietupskiej i wychowawców uczniowie klas piątych w zadumie odebrali wyróżnienia, liczne dyplomu i nagrody oraz świadectwa ukończenia szkoły. Czas spędzony w ZSCKR w Rudce pozwolił im rozwinąć skrzydła angażując się w prace samorządu szkolnego, wolontariat, zajęcia sportowe, wydarzenia szkolne i pozaszkolne. Ponadto tradycyjnie została przyznana Nagroda Dyrektora Szkoły, którą otrzymała Oliwia Zapisek. Wręczenie świadectw uświetniły występy artystyczne uczniów i występ muzyczny. Uczniowie klas piątych po raz ostatni wystąpili w roli uczniów ZSCKR w Rudce, teraz są już absolwentami.