Pasmo sukcesów na arenie pszczelarskiej

paź 24, 2023 | Aktualności 2023/2024

Niespełna tydzień po zwycięstwie w wojewódzkim konkursie wiedzy o pszczelarstwie ZSCKR w Rudce otrzymał informacje o kolejnej pszczelarskiej wygranej ucznia. Adam Twarowski (kl. I technikum rolniczego) zajął III miejsce w konkursie „Pszczoła bliżej nas”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 48 uczniów szkół województwa podlaskiego. Konkurs polegał na przygotowaniu pracy stylistycznej zawierającej informacje o roli pszczół w środowisku, życiu pszczół i ich zwyczajów, roślinach miododajnych, produktach pszczelich oraz zagrożeniach wynikających z postępującej degradacji środowiska. W kategorii szkół podstawowych prace nadesłało 27 uczniów, a w kategorii szkół ponadpodstawowych oraz rolniczych – 21 uczniów. Prace były bardzo obszerne i różnorodne stylistycznie. Serdecznie gratulujemy laureatom, a w szczególności naszemu uczniowi.