lis 14, 2023 | Aktualności 2023/2024

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy w piątek 10 listopada apelem i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani dyrektor w swoim wystąpieniu podkreśliła jak wielką wartością dla każdego z nas jest wolna i niepodległa Polska. Tego dnia wspominaliśmy wysiłki wszystkich, którzy w trzech zaborach i poza granicami ziem polskich, swoimi działaniami doprowadzili do odzyskania niepodległej Rzeczypospolitej.  Wolna Ojczyzna była motywem przewodnim części artystycznej pt. „Imiona wolności” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. 11 listopada społeczność szkolna na czele z pocztem sztandarowym wzięła udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uczniowie przygotowali biało – czerwone kotyliony, które przypominały lokalnej społeczności, że Polskę nosi się w sercu.

Dopełnieniem uroczystości był występ młodzieży z patriotycznym montażem słowno – muzycznym. Nad całością przygotowań czuwali nauczyciele Krystyna Stępkowska, Agnieszka Łempicka, Jarosław Bobel oraz Mirosława Chojnowska. Po uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny udaliśmy się pod Kamień Wolności, by złożyć kwiaty. Narodowe Święto Niepodległości celebrowaliśmy także w niedzielę. W Sali Rycerskiej naszej szkoły odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu duetu Izabeli Szafrańskiej i Mateusza Mijala pn. „Niepodległej”. Była to prawdziwa uczta duchowa i wspaniała lekcja historii.