Narodowe czytanie 2023 w Rudce

wrz 15, 2023 | Aktualności 2023/2024

W piątek (15 września) urokliwe miejsce nad stawem gminnym w Rudce  stało się tłem dla fragmentów „Nad Niemnem”, jednej z najbardziej znaczących powieści Elizy Orzeszkowej. Wydarzenie to było kolejną edycją inicjatywy „Narodowe Czytanie”, która rozpoczęła się w 2012 roku.

Na zaproszenie Pani Dyrektor szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Moniki Godlewskiej odpowiedzieli  przedstawiciele wszystkich lokalnych instytucji i organizacji, księża, siostry zakonne,  którzy wspólnie oddali się magii literackiego świata XIX-wiecznej Polski. Orzeszkowa w swojej powieści ukazuje nie tylko losy postaci, ale także głęboki związek z przyrodą nadniemeńską, która w literackim świecie autorki nie jest jedynie tłem, ale również ważnym bohaterem.

Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Joanna Nietupska oraz Patrycja Markowska i Adrian Stelmach.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Monice Godlewskiej za zaproszenie. Z przyjemnością przyjmiemy je na kolejną edycję za rok.