Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu naszych uczniów

mar 23, 2024 | Aktualności 2023/2024

Święta Wielkanocne to święta chrześcijańskie obchodzone na pamiątkę Śmierci i Zmartwychwstania  Jezusa Chrystusa. Poprzedzający je czas Wielkiego Postu jest okazją do zadumy i refleksji nad własnym postępowaniem. Niekiedy, w wirze codziennych obowiązków, trosk i kłopotów zapominamy o tym, co najważniejsze. Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem ks. Artura Żandarskiego, p. Anny Rogożyńskiej, p.Anny Wojtkowskiej oraz Marii Smorczewskiej, stało się pretekstem do refleksji nad własnym życiem. Na widowni zasiadła społeczność naszej szkoły, starsze klasy szkoły podstawowej z opiekunami oraz grupa parafian. Uczestnicząc w Misterium Męki Pańskiej oglądający stali się „świadkami” ostatnich godzin życia Pana Jezusa – chwil spędzonych w wieczerniku podczas Ostatniej Wieczerzy, modlitwy w Ogrodzie Oliwnym, Jego pojmania i skazania na śmierć, biczowania, dźwigania krzyża, Jego upadków i śmierci. Wymownej całości dopełniły muzyka i fragmenty z filmu :Pasja” oraz wzruszające pieśni wykonane przez utalentowanych Braci Miskiewiczów. Zaangażowanie młodych ”aktorów” sprawiło, że wszyscy z wielkim wzruszeniem obejrzeli przygotowane przedstawienie, a chwile spędzone na rozpamiętywaniu Męki Pańskiej dostarczyły wielu głębokich i owocnych przemyśleń. Dziękujemy wszystkim za obecność!