paź 12, 2023 | Aktualności 2023/2024

11 października w  Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku uczniowie klas V wzięli udział w projekcie „Kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży szkół średnich województwa podlaskiego”. Spotkanie o charakterze historyczno-patriotycznym pozwoliło uczestnikom poznać historię polskich formacji granicznych od 1918r. tj. od odzyskania niepodległości poprzez powstanie m.in. Straży Skarbowej, Straży Gospodarczo – Wojskowej, Strzelców Granicznych, przedwojennej Straży Granicznej, Korpusu Ochrony Pogranicza, Wojsk Ochrony Pogranicza, aż po współczesną Straż Graniczną.

Uczniowie zwiedzili Salę Tradycji oddziału w Białymstoku i obejrzeli zgromadzone tam eksponaty oraz uczestniczyli w ścieżce edukacyjnej pt. „Zbrodnia Katyńska” w Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Przed uczestnikami projektu konkurs wiedzy o polskich formacjach granicznych, w którym udział wezmą 3-osobowe reprezentacje  szkół zgłoszonych do projektu.