Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

wrz 4, 2023 | Aktualności 2023/2024

Po wakacyjnej przerwie, trwającej trochę dłużej, stajemy u progu nowego roku szkolnego,  pełni zapału,  sił,  nadziei, ale i pytań o to, jaki będzie ten rok.

Rozpoczęliśmy go Mszą świętą w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Rudce.

Uroczystej inauguracji roku szkolnego2023/2024 dokonała dyrektor szkoły Joanna Nietupska.

Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klas pierwszych, pogratulowała im wyboru szkoły oraz życzyła sukcesów i realizacji marzeń. Zapewniła, że szkoła, którą wybrali będzie miejscem, gdzie rozwiną swoje pasje i zainteresowania, zdobędą wiedzę i doświadczenie.

Uczniom i pedagogom życzyła osiągnięcia założonych celów, satysfakcji i wielu sukcesów.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego pan Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus i Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek skierowali listy do społeczności szkolnej, które odczytała wicedyrektor Helena Warmijak.

Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych za Polskę w II wojnie światowej.

Na zakończenie uczniowie spotkali się z wychowawcami.