Gotuj z klasą 2024

lut 21, 2024 | Aktualności 2023/2024

20 lutego w ZSCKR im. K. Kluka w Rudce odbył się szkolny etap konkursu „Gotuj z klasą” organizowanego przez Samorząd Województwa Podlaskiego. Potrawy oceniali m.in. członek zarządu województwa Marek Malinowski oraz Robert Jabłoński, dyrektor Gabinetu Marszałka. Była to niezwykła okazja, aby uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje zdolności i pasję do gotowania. W konkursie wzięły udział trzy drużyny. Każda z drużyn przygotowała zupę i danie główne, których receptury oparte były na tradycyjnych surowcach od lokalnych producentów. Zwycięzcami etapu szkolnego konkursu zostali uczniowie klasy drugiej Ewa Moczulska i Marcin Usakiewicz. To właśnie oni powalczą o nagrodę główną w finale, którą jest staż w warszawskiej restauracji prowadzonej przez Karola Okrasę.