Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Zboża najwyższej jakości-Powrót do zbóż pradawnych”

gru 16, 2023 | Aktualności 2023/2024

W dniach 14-15.12.2023 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce odbędzie się Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Zboża najwyższej jakości- Powrót do zbóż pradawnych” sfinansowanego przez Fundusz Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. W finale weźmie udział 24 uczniów z całej Polski wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w 6 województwach. Przewodniczącą Jury konkursowego będzie Pani Arleta Żynel wybitna arcymistrzyni sztuki kulinarnej, poza tym Pani Arleta ma tytuł arbitra międzynarodowego sztuki kulinarnej- autorka księgi : Wielka Księga Kuchni Podlaskiej. Koordynatorem konkursu i też członkiem Jury będzie znawca i popularyzator Pradawnych Ziaren Zbóż Czesław Meus. Liczymy, że uczniowie rywalizujący w w/w finale konkursu wykażą się przygotowaniem znakomitych dań kulinarnych, deserów oraz wypieków chleba i bułek, a tym samym jury będzie miało „trudny orzech do zgryzienia” oceniają prace konkursowe. Wszystkim uczestnikom życzymy najlepszych prac konkursowych. #StowarzyszeniePolskaEkologia.