Dzień Edukacji Narodowej 2023

paź 13, 2023 | Aktualności 2023/2024

Obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz  Święta Szkoły odbyły się w ZSCKR w Rudce  12 października. Uroczystość uświetnili swoją obecnością  wójt Gminy Rudka , Marcin Gawrysiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej, Monika Godlewska  Nadleśniczy Nadleśnictwa w Rudce ,Tadeusz Zawistowski, emerytowani dyrektorzy i pracownicy  oraz rodzice. Prowadzący  uroczystość  uczniowie klas piątych przedstawili historię szkoły oraz sylwetkę patrona szkoły  księdza Krzysztofa Kluka. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar i zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów ZSCKR w Rudce.

W swoim przemówieniu pani dyrektor Joanna  Nietupska   życzyła młodzieży  wspaniałych  prawdziwych przyjaźni,  nie z portali społecznościowych lecz tych prawdziwych ,realnych . Powiedziała jednak,  że najważniejszym celem   uczniów jest nauka i warto dobrze wykorzystać ten czas. Zwracając się do nauczycieli podkreśliła, że ich rolą jest nie tylko przekazywanie wiedzy,  ale także kształtowanie  postaw społecznych. Pani  Dyrektor poinformowała o wydarzeniach z ostatnich kilku dni : udział młodzieży  w Jesiennych Targach Ogrodniczych , udział w projekcie „Kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży szkół średnich województwa podlaskiego”.

Spotkanie było okazją do wręczenia nagród Dyrektora Szkoły wyróżniającym się pedagogom i pracownikom oraz podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom za zaangażowanie i ich pracę. Przybyli na uroczystość goście  życzyli  nieustającego zapału, sił, wytrwałości  oraz  sukcesów w dalszej pracy. Część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas piątych , czwartych , zespół Septyma oraz Dominika, Kamila Miśkiewicza oraz  Roberta  Wińskiego zakończyła Obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz Święta Szkoły.